Blum

Dedykowanie rozwiązania do wnętrz

Produkty Blum to nowoczesne i niezwykle ergonomiczne rozwiązania dedykowane do każdego domu, mieszkania i biura. Począwszy od funkcjonalnych systemów meblowych wspomagających codzienne użytkowanie, aż do innowacyjnych okuć wyposażenia, produkty Blum wyznaczają nową granicę komfortu.
Elegancki design formy połączony z zaawansowaną techniką zachwyca, jednocześnie oferując mnóstwo możliwości aranżacyjnych. Sprawdź szereg dedykowanych systemów i akcesoriów, a następnie wybierz rozwiązanie idealnie dla siebie.

Systemy podnośników do frontów górnych

Innowacyjne systemy podnośników Blum do frontów górnych wyznaczają nowy kierunek w technologii akcesoriów do mebli kuchennych. W naszej ofercie znajdziesz szereg produktów AVENTOS przeznaczonych zarówno do dużych, średnich oraz małych frontów w szafkach kuchennych górnych.

Proponowane podnośniki charakteryzują się przede wszystkim płynną i cichą pracą,a to wszystko dzięki zastosowanym precyzyjnym siłownikom i mocowaniom. Dzięki odpowiednio dopasowanej technologii, elementy te można stosować z obu stron frontów

Precyzyjne technologie ruchu

Systemy podnośników Blum zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu maksymalnej wygody użytkowania. Rozwiązanie BLUMOTION zapewnia nie tylko delikatne, ale także ciche zamykanie frontów. Oferowany system posiada również możliwość połączenia z SERVO-DRIVE – elektrycznym wspomaganiem ruchu.

Niewątpliwą zaletą systemów podnośników do frontów górnych jest także funkcja zatrzymywana na dowolnej wysokości – dzięki temu nie trzeba obawiać się samorzutne opadnięcie frontu.

Systemy zawiasów

Solidne systemy zawiasów Blum zapewniają niezawodne działanie i płynną pracę niezależnie od rodzaju szafki kuchennej, w której zostały zamontowane. Wielokrotnie sprawdzone mechanizmy CLIP oraz MODUL oferują zintegrowane systemy hamowania, dzięki czemu drzwi mebli zamykają się w cichy i delikatny sposób.

Systemy zawiasów Blum to również niepowtarzalny design na wysokim poziomie. Elementy tworzą perfekcyjne połączenie funkcjonalności i zachwycającego wyglądu, co sprawia, że nawet najbardziej wymagający klienci znajdą coś dla siebie.

Regulacja w trzech wymiarach

Oferowane systemy nowoczesne zawiasów CLIP top zapewniają w pełni płynną regulację w 3 wymiarach poprzez możliwość ustawienia głębokości dzięki gwintowi ślimakowemu. Niewielka głębokość wiercenia to także spora zaleta oferowanych zawiasów.

W przypadku systemów CLIP top wynosi ona zaledwie 11,5 mm. Proponowane modele dostępne są zarówno w tradycyjnej kolorystyce, jak i barwie czarnego onyksu, który idealnie komponuje się z ciemnymi meblami, jednocześnie nadając im większej funkcjonalności.

Systemy szuflad

Szuflady to elementy mebli, które można znaleźć w każdej kuchni. Nic dziwnego, stanowią praktyczne rozwiązanie, które służy do przechowywania różnego rodzaju akcesoriów kuchennych. Wychodząc naprzeciw współczesnym trendom aranżacyjnym, Blum oferuje szereg systemów do szuflad różnego rodzaju.

Oferowane produkty reprezentują całkiem inne spojrzenie na szuflady kuchenne. Jest to przede wszystkim idealna linia, a także zwiększona funkcjonalność. Nowy wymiar elegancji fascynuje wyraźnym konturem oraz gładkimi bokami. Proponowane systemy prowadnic są odporne na duże obciążenia, a także stanowią solidną stabilizację nawet dla wysokich frontów.

Precyzyjne systemy szuflad

Prowadnice LEGRABOX to idealnie rozwiązanie dla użytkowników ceniących minimalistyczny design połączony ze znakomitymi właściwościami jezdnymi systemu szufladowego. Zastosowane rozwiązanie gwarantuje, że podczas otwierania komfort ruchu jest odczuwalny już od pierwszego milimetra.

W naszej ofercie znajdują się prowadnice LEGARBOX zarówno o matowych, jak i metalicznych powierzchniach, dzięki czemu istnieje możliwość dobrania najlepszego rozwiązania do danego mebla.

Systemy prowadnic

Zsynchronizowany ruch precyzyjnych prowadnic Blum zapewnia niezwykle płynne odsuwanie i zasuwanie szuflady. Oferowane produkty charakteryzują się możliwością obciążenia nawet do 60 kg, wysoką stabilnością, a także niewielką wartością opadania.

Dzięki zastosowanemu systemowi regulacji istnieje możliwość swobodnego ustawiania nie tylko wysokości frontu, ale również kąta nachylenia. Możliwa jest również regulacja boczna i głębokości. Wszystkie te cechy sprawiają, że można bez problemu ustawić odpowiedni układ szczelin pomiędzy poszczególnymi elementami.

Prowadnice do frontów bez uchwytów

Dzięki systemowi SERVO-DRIVE, TIP-ON BLUMOTION lub TIP-ON można zastosować w swojej kuchni innowacyjne rozwiązanie w postaci szuflad bez uchwytów. Rozwiązania te sprawiają, że meble otwierają się automatycznie po naciśnięciu powierzchni frontu.

Jest to szczególnie przydatne w przypadku szuflad dolnych. Proponowane prowadnice zostały wykonane z tworzywa zapewniającego wysoką wytrzymałość, a także najwyższy komfort ruchu.

Systemy organizacji wewnętrznej

Minimalistyczny design i jednocześnie wysoka funkcjonalność to główne cechy charakteryzujące systemy organizacji wewnętrznej Blum. Proponowane rozwiązania wspomagają codzienne użytkowanie szuflad kuchennych poprzez możliwość stworzenia ekonomicznego układu sztućców, naczyń lub innych akcesoriów kuchennych.

Ramy rozdzielające są niezwykle proste w montażu, wystarczy ułożyć je w szufladzie w dowolnym miejscu. Zastosowane magnesy lub elementy antypoślizgowe zabezpieczają ramę przed niechcianym przesuwaniem się wewnątrz szuflady.

Indywidualne ustawienie ramy

Systemy organizacji wewnętrznej AMBIA-LINE to porządek w najczystszej formie. Uniwersalność owych rozwiązań sprawia, że można wykorzystywać je nie tylko w szufladach kuchennych, ale także w innych pomieszczeniach. Projektanci zadbali również o możliwość indywidualnego ustawiania listew ramy rozdzielającej.

Dzięki temu niezależnie od wielkości przedmiotu, możliwe jest jego usytuowanie w szufladzie. Istnieje również opcja wyposażenie w dedykowania akcesoria kuchenne, łączące w sobie niepowtarzalny design i przemyślaną funkcję.

Technologie ruchu

Technologie ruchu BLUMOTION, SERVO-DRIVE oraz TIP-ON wyznaczają nowy kierunek w tworzeniu niezwykle ergonomicznych i funkcjonalnych systemów szufladowych. Główną zaletą zastosowanej technologii ruchu jest adaptacyjny system hamowania.

Rozwiązanie to pozwala na bezpieczne wyhamowania i powolne zamknięcie drzwi szafki lub szuflady niezależnie od prędkości. Mechanizmy zostały zaprojektowany w sposób zapewniający wyjątkowo cichą pracę. System TIP-ON pozwala także na otwieranie frontu mebla jedynie poprzez jego delikatne naciśnięcie.

Podnośniki do frontów górnych AVENTOS

Dzięki podnośnikom AVENTOS otwieranie frontów górnych jest niezwykle proste i lekkie. Elementy te idealnie sprawdzają się w nowoczesnych meblach kuchennych. W przypadku systemu TIP-ON do drzwi możliwe jest także łatwe regulowanie szczelin drzwiowych bez używania narzędzi.

Regulacja jest możliwa w zakresie od 1 do 4 mm. System ten cechuje się także harmonijną integracją dzięki możliwości skorzystania spośród trzech wariantów kolorystycznych (jedwabiście biały, platynoszary i brunatnoczarny).

Rozwiązania szafek

Nowoczesna kuchnia to przede wszystkim ekonomiczne wykorzystanie całej przestrzeni. Dzięki systemom Blum takim jak SPACE TOWER oraz SPACE CORNER możliwe jest zagospodarowanie mebli kuchennych w sposób ułatwiający codzienne korzystanie. System Mini cargo stanowi dodatkowo idealne rozwiązanie w przypadku wąskich szafek.

Zastosowanie prowadnic rozmieszczonych po przekątnej tworzy dodatkową przestrzeń użytkową – bez konieczności rezygnowania ze stabilności i jakości ruchu. Sporą zaletą jest tu także możliwość dużego obciążenia nawet do 20 kg na dolną szafkę.

Nieograniczony dostęp

Rozwiązania Blum to przemyślane systemy, które umożliwiają wykorzystanie wąskich szafek w różnych zestawach meblowych. Odpowiedni układ zapewnia nieograniczony dostęp do wnętrza mebla, co w znaczny sposób zwiększa jego funkcjonalność.

Niezwykle przydatną opcją, którą oferują systemy Blum jest również możliwość pełnego wysuwu szuflady. Opcja ta umożliwia natychmiastowy wgląd w całą zawartość szuflady i dostęp do całego asortymentu znajdującego się wewnątrz.

Pozostałe produkty

Akcesoria Blum do mebli stanowią idealnie rozwiązanie dla osób ceniących sobie nie tylko komfort użytkowania, ale także wysokie bezpieczeństwo i ochronę. Zaletę stanowi tu przede wszystkim stabilność – dzięki odpowiednim systemom, szafka jest zabezpieczona przed przewróceniem się, gdyż uniemożliwione jest jednoczesne otwarcie kilku szuflad na raz.

Wykorzystane zamki centralne Blum zapewniają również szerokie możliwości zarówno projektowania, jak i łączenia z funkcjonalnymi systemami LEGARBLOX, TANDEMBOX, MOVENTO i TANDEM.

Bezpieczeństwo i wysoka jakość

Systemy wykorzystane w produktach Blum zapewniają najwyższe bezpieczeństwo. Dzięki CABLOXX można bez obaw przechowywać niebezpiecznie przedmioty poza zasięgiem dzieci, a także wartościowe rzeczy przed zniszczeniem lub kradzieżą.

To wszystko dzięki wbudowanym precyzyjnym zamkom, gwarantującym szybkie zamknięcie wszystkich szuflad. System ten posiada również opcję regulacji w 4 wymiarach – bocznej, wysokości, nachylenia oraz głębokości.

Pomoce montażowe

Profesjonalne wzorniki i zderzaki AVENTOS, CLIP top BLUMOTION lub LEGRABOX w znaczny sposób wspomagają obróbkę wszystkich produktów Blum. Oferujemy akcesoria, które idealnie sprawdzą się zarówno w warsztacie, jak i podczas montażu elementów w domu.

Jest to optymalne wsparcie między innymi w formie matryc pozwalających w precyzyjny sposób przenieść wymiary na dany element mebla. Pomoce montażowe zawierają również uniwersalne i proste w obsłudze listwy, dzięki którym można szybko i precyzyjnie nawiercić otwory np. na zawiasy frontów szafek.

Maszyny do nawiercania

Oprócz wzorników i matryc istnieje również możliwość wyboru precyzyjnej maszyny do nawiercania otworów w elementach meblowych. Wyjątkowo wszechstronne urządzenie PRO-CENTER Multitalent pozwala na realizowanie pionowych nawierceń oraz dokładne wpasowanie okuć.

Jest to możliwe między innymi dzięki pneumatycznym posuwom. Wszystkie oferowane maszyny wesprą w skuteczny sposób czynności wymagające wysokiej precyzji w czasie montażu elementów meblowych.